top of page
Kurumsal Wellbeing

Kurumsal Wellbeing Nedir? Nasıl Sağlanır?

Pandemi ile değişen iş ve yaşam koşullarına, iş-özel yaşam dengesinin sağlıklı şekilde entegre edebilmek için kurumsal wellbeing uygulamaları giderek önem kazandı.  Belki de şuan kurumunuzda uyguladığınız kurumsal wellbeing (zindelik) uygulamalarına sahipsiniz. 

Araştırmalara göre, çalışanların %61'inin şirketlerinin uyguladığı kurumsal wellbeing  programı sayesinde daha sağlıklı yaşam tarzı seçimleri yapıyorlar.

Peki çalışanlarınızın sağlığını ve zindeliğini güçlendirmek nasıl bir etkiye sebep olur?

Kurumsal Wellbeing Nedir?

Kurumsal wellbeing, birçok açıdan çalışanların motive ve mutlu edilmesini sağlayan, zihinsel ve fiziksel olarak zindeliği ve dolayısıyla bütüncül bir sağlık ve mutluluk halini hedefleyen uygulamalar bütünü olarak tanımlanabilir.

Etkili kurumsal wellbeing uygulamaları çalışanlara, kurumlara, ekonomilere ve topluluklara karşılıklı fayda sağlamaktadır.

Kurumsal Wellbeing Neden Önemli?

Sağlıklı işyerleri çalışanların gelişmesine ve potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olur. Bu, hem çalışanlara hem de kuruluşa fayda sağlayan, memnuniyet durumunu aktif olarak destekleyen bir ortam yaratmak anlamına gelir.

 

CIPD'nin İşyerinde Sağlık ve Refah Anketi Raporu, giderek daha fazla işyerinin mental sağlığa öncelik verdiğini ve işyerinde kurumsal wellbeing uygulamalarını iyileştirmenin iş ile ilgili stresle mücadele etmek için önemli olduğunu vurgulamaktadır.

 

Devam eden araştırmalar sayesinde, çalışanların zindeliğine ve esenliğine odaklanmanın çalışanların tükenmişliğini tersine çevirdiğini ve stresi, işten ayrılmayı ve devamsızlığı azalttığını görmekteyiz.

Kurumsal Wellbeing Uygulamalarının Faydaları

Kurumsal wellbeing programları, çalışanların fiziksel ve zihinsel sağlığını desteklemenin yanı sıra çalışanlarda depresyon, stres, işten ayrılma ve devamsızlıkla mücadele etmenize de yardımcı olmaktadır.

 

Çalışanlar için Faydaları

  • Çalışanlarınızın yaşam kalitesini yükseltir.

  • Çalışanlarınızın iş-özel yaşam dengesini kurmasına yardımcı olur.

  • Çalışanların fiziksel ve zihinsel sağlına katkıda bulunur.

Kurumlar İçin Faydaları

kurumsal wellbeing

Kurumsal Wellbeing Uygulamaları Nasıl Sağlanır?

Well-Comp Kurumsal wellbeing uygulamaları, kurumsal psikolojik danışmanlık, kurumsal diyetisyen ve yaşam koçu desteği, çalışan stres yönetimi, empati ve iletişim, duygusal denge, sandalye yogası, nefes terapisi, gibi bir çok wellbeing uygulamalarını içermektedir.

 

Tüm wellbeing uygulamalarının amacı bütüncül olarak çalışanlarınızın mental, ruhsal ve fiziksel sağlığını desteklemektir.

Kurumunuza özel wellbeing uygulamalarını keşfetmek için demo görüşme randevunuzu şimdi oluşturun.

Kurumsal Wellbeing Programı
11.png

Kurumunuzun zindelik yolculuğunu başlatın.

bottom of page